Výprava turistického kroužku Abasta Bořislav pro děti a mládež

Sportovně rekreační výprava turistického kroužku Abasta Bořislav do prostředí Šumavy.
Termín: 11. - 18.3.2012
Místo: Filipova Huť, Šumava, turistická ubytovna LLM Filipova Huť

Sportovně rekreační výprava turistického kroužku Abasta Bořislav do prostředí Šumavy s hledáním pokladů pomocí turistické navigace GPS, tzv. geocaching. Jedná se o výlet za poznáním krás přírody a historie České republiky zaměřené pro děti a mládež. Hlavním programem výpravy tedy budou malé či větší výlety do okolí Filipovy Hutě a hledání tamějších pokladů, tzv. kešek. Tato turisticky zajímavá oblast je keškama doslova poseta. Bude záležet na naší šikovnosti a také na počasí, kolik se nám jich povede „ulovit“.
Jako další náplň jsou naplánovány volnočasové aktivity dětí a mládeže od nejmenších do 18 let, např. vědomostní soutěže, dovednostní soutěže, orientace v terénu pomocí buzoly, sportovní soutěže atd. s účelem vzbudit u dětí zájem o turistiku, přírodu a dějiny České republiky dle hesla: "Kdo si hraje, nezlobí". Připravené jsou samozřejmě i motivační ceny za jednotlivé soutěže. Dále se snažíme v dětech i mládeži budovat schopnost samostatnosti a soběstačnosti. Proto i děti budou tradičně v rámci svých možností pomáhat v každodenních provozních povinnostech jako je příprava ranní rozcvičky, příprava jídla pro všechny a úklid společných prostor. Na večery je taktéž připraven program pro děti např. dětský videostop, výroba masek, maškarní ples ve vlastnoručně vyrobených maskách, stezka odvahy, malování na obličej, hudební vyžití apod.

Jako svou základnu pro výpravu jsme zvolili chatu Ligy lesní moudrosti LLM Filipova Huť.

Hlavním účelem je vedení dětí a mládeže ke smysluplné volnočasové činnosti a budování zájmu o turistiku, historii a přírodu České republiky. Posláním je vychovávat děti, mládež i nás dospělé přírodou a životem k vysoké úrovni lidství, a to tělesně, mravně, duševně a službou ke kráse, pravdě, síle a lásce.

Čekáme na váš ohlas, připomínky a návrhy. Budeme se těšit!
Přihlášky jsou vám k dispozici na požádání u předsedy.
Bližší informace se budou podávat na schůzích a vzkazníku!
Zálohové platby na ubytování v LLM Šumava se přijímají nejpozději do konce ledna 2012!